Phoenix LAN: høstferien 2025

I år arrangeres gaminghelgen Phoenix LAN i høstferien, fra fredag 26. 9.- søndag 28.9.2025 i Asker kulturhus.
Dørene åpner fredag 26. september kl. 18:00 og stenger søndag 28. september kl. 12:00.
Pris per billett: kr 350,- (Inkluderer medlemskap i Radar Event), dersom du har vært med på et Radar Event-arrangement tidligere i år (Constellation), kan du kjøpe billett for kr 300,-
Billetter finner du på phoenixlan.no
Anbefales for ungdom fra 13 år og oppover til 25 år.
Phoenix LAN arrangeres av ungdomsorganisasjonen Radar Event, med bistand fra Ungkultur Asker. Phoenix LAN er en møteplass for ungdom der de kan dele og dyrke sin interesse for digital kultur med andre. Det er først og fremst en gaminghelg hvor vi også legger vekt på aktiviteter utenom datamaskinen/nettbrettet/mobilen du tok med. Du trenger ikke nødvendigvis bare like å game på PC for å delta, vi stiller med Playstation, Nintendo Switch, retrokonsoller, men også brettspill, biljard og bordtennis.
Dette er et trygt og rusfritt arrangement hvor voksne er med hele veien for å sikre og hjelpe til.
Et LAN-party var opprinnelig et arrangement der fokus var å bruke datamaskin. Før fiber spredde seg i Norge var det vanlig å besøke LAN for å oppleve hvordan det var å surfe på nettet med rask tilkobling. I dag er LAN-parties mindre nødvendig, men brukes enda som en møteplass for folk interessert i digital kultur.
Vi oppfordrer alle ungdom som er interessert i å hjelpe til med dette å søke crew på delta.phoenixlan.no.
For oppdatert info om Phoenix LAN, klikk deg inn på nettsiden.
Velkommen til LAN i Asker kulturhus!
→ Her kan du lese mer om aktiviteten
Mer om Ungkultur Asker