Martin Hagfors på Grisehuet
Velkommen til solokonsert med en formidabel låtskriver og liveartist!
Martin Hagfors er en av landets sterkeste låtskrivere og en formidabel liveartist Hagfors har nylig lansert sitt kritikerroste nye album «Folk-A-Dots», backet av musikerne fra Valkyrien Allstars og superbassisten Nikolai Hængsle.
"Tidløs folkefest" skriver Audun Vinger om det nye albumet i Dagens Næringsliv
På«Folk-a-Dots» ser nasjonalskatten Martin Hagfors tilbake på sin egen katalog med et nytt blikk, i arrangementer som får låtene fra HGH, Home Groan og så videre til å fremstå som klassikere fra The Great Americana Songbook
Morgenbladets Marius Lien omtaler Folk-A-Dots som en «gullgruve i Klondykestil»
Tor Hammerø i Nettavisen skriver, Martin Hagfors skriver flott - han er en historieforteller av rang - han synger like bra og med Tuva Syvertsen som medskyldig på mangt og mye, så har dette blitt ei oppskrift på hvordan det skal gjøres som blir umulig for andre å gjøre dem etter.
Arild Rønsen i Puls skriver, Martin Hagfors matcher Robert Plant. Hele ensemblet er i virksomhet i all sin prakt, rundt et refreng av en annen verden; Linchpin.
Arvid Skancke Knutsen i musikkmagasinet i Klassekampen: skriver Veldig bra skive fra en underkjent skatt, Hagfors er voksen nok til å gjøre hva han vil!
Hagfors er talefør som få, med morsomme historier, gitarer, munnspill og sang, et format få, om noen gjør bedre.
Konsertstart kl 20:00 Dørene åpnes kl 19:30 Inngang: Betal det du vil! Konserten er støttet av Asker Kommune og Brønnøya Vel
→ Her kan du lese mer om aktiviteten
Mer om Grisehuset