Tiril Heide-Steen
Røyken jazzforum presenterer:
Tiril Heide-Steen presenterer sine favoritt-jazzstandarder i
ny, norsk språkdrakt – tro mot originalene, men med et friskt og personlig
uttrykk. Med dype røtter i jazztradisjonen og et nært forhold til
standardlåtene hun vokste opp med, gir hun klassikerne nytt liv gjennom nøye
utformede gjendiktninger. Resultatet er varme, nære og tidløse tolkninger som
både hedrer arven og åpner døren for et nytt publikum.
Tiril har arbeidet profesjonelt som skuespiller, sanger og stemmeskuespiller siden 2011. Hun har blant annet stemmen til Disneys Tingeling, Twilight Sparkle i My Little Pony, Marshall i Paw Patrol og Prinsesse Party Kitty i Lego-filmene, og har hatt regi på flere dubbingsprosjekter. På scenen har hun vært tilknyttet institusjoner som Det Norske Teatret, Riksteatret, Teater Innlandet, Haugesund Teater, Brageteatret og Nye Hjorten Teater. De siste sju årene har hun også vært en del av ensemblet ved Kruttårnteatret i Stavern.
Som jazzsanger har Tiril opptrådt på en rekke store og små scener over hele landet. I august 2023 ga hun ut EP-en Favorites, som blant annet inneholder en ny duett med hennes far, Harald Heide-Steen jr., innspilt posthumt. I september 2025 slapp hun endelig sitt første album, Vi Sees. Nå står en turné våren 2026 for tur.
Tiril er ikke bare en sterk musiker og skuespiller – hun har også arvet farens «funny bones» og besitter et sjeldent komisk talent.
Besetning:
Tiril Heide-Steen – vokal
Jørn Øien – piano
Marius Reksjø – bass
Andreas Bye – trommer
Dørene åpner kl. 18.30
Konsertstart kl. 19.00
Ordinær kr. 350,- / medlem kr. 250,- / student kr. 150,- / ung(under 25): gratis
__________________
Røyken jazzforum er en frivillig-drevet jazzklubb med tilholdssted på Slemmestad MEK. Jazzklubben setter hvert halvår opp et innholdsrikt program og tilbyr sine medlemmer konserter til medlemspris. For mer informasjon besøk: www.roykenjazz.com