Blues-Cafe: JT Lauritsen

Røyken Bluesklubb presenterer :JT Lauritsen & The Buckshot Hunters + blåserekke
J.T. Lauritsen & The Buckshot Hunters har mange grunner til å feire i 2025. Med 30 år på nakken er bandet bedre enn noen gang – og mer enn klare til å demonstrere dette for publikum i inn- og utland.
J.T. Lauritsen & The Buckshot Hunters er med sin «blue eyed soul», et av våre mest ettertraktede bluesband. Jan Tore Lauritsen står fram som en ruvende frontfigur, av og til med en «squeezebox» (trekkspill) på magen eller et munnspill i kjeften.
De er kjent for å mikse musikken til en herlig blanding av blues, soul og rock'n'roll krydret med en dash zydeco og Tex-mex. Bandet har turnert over hele Europa og til fjerne steder som Australia, Svalbard og USA.
I 2014 mottok han Notodden Blues Festivals bluespris, og sammen med bandet fikk han året etter en tredjeplass under European Blues Challenge i Brussel. I 2017 kom bandet til semifinalen i International Blues Challenge i Memphis, USA i konkurranse med over 260 band fra hele verden.
Gjennom mange år på veien har J.T. finslipt den sjelfulle stemmen, og bandet, med noen av landets beste musikere, følger fint opp. Det er alltid interessant å høre hvordan de to eminente gitaristene Arnfinn Tørrisen og Ian Fredrick Johannessen utfyller hverandre. Jon «Big Jon» Grimsby (trommer) og Morten Nordskaug (bass) styrer elegant den tunge grooven som er blitt et varemerke for bandet.
I tillegg til det faste besetningen blir bandet ved enkelte anledninger utvidet med Bjørn Asper (trompet), Svein Greni (saksofon/tverrfløyte) og Tarjei Grimsby (trombone).
I Slemmestad Mek blir det fullt band og blåserekke. Publikum kan glede seg til et skikkelig bluesparty!
______________________
Dørene åpnes kl 16.00 // Konsertstart kl.17.00
Kr 350,-/ Medlemspris: kr 300,- Ungdom under 30 år: kr 100,-
Arrangør: Røyken Bluesklubb
→ Her kan du lese mer om aktiviteten
Mer om Sekkefabrikken kulturhus