Småguttliv på Sem
NaKuHel temakveld: Helge Røyne tar oss med tilbake til oppveksten på Øvre Sem, med historier, minner og musikalske bidrag sammen med sønnene Haldor og Einar.
Helge har skrevet ei liten bok med fortellinger fra oppveksten på Sem mellom 1948 og 1965. Han var den midterste i en barneflokk på fem, og faren hans, Haldor, var hardingfelespillemann og overlærer på Småbrukslærerskolen.
For en aktiv liten gutt var Sem et lite paradis. Helge forteller om lek og små og store påfunn, om livet i Askerbygda - og om de større forandringene som er skjedd i barns oppvekstvilkår siden den gang. Minnene fra barndommen sitter fortsatt godt i, både i Helge og barndomskameratene fra den tiden.
Sammen med sønnene Haldor og Einar blir det også en liten jazzpreget konsert. Haldor vil også spille noe fra plata si «Slåtter etter bestefar», på gitar. Det blir muligheter for å kjøpe boken "Småguttliv på Sem"