Trenere og deltagere på campen 2024
Foto: Frisk Fotball

Er du en ambisiøs og nysgjerrig fotballspiller født 2013 eller eldre? Ønsker du å få mer innblikk i hva som skal til for å ta det neste steget som fotballspille

Aktivitet

Dette vil være en ukes sesongoppkjøring med mye trening både taktisk, teknisk, fysisk og mentalt, hvor målet er å klargjøre spillere for høstsesongen i ekte toppfotballånd. Spillerne skal i løpet av uka tilegne seg kunnskap om hvordan de kan ta ansvar for sin egen og sitt lags utvikling, gjennom god og målrettet trening. I tillegg  vil det være teoretiske leksjoner hvor man både gjennomgår kostholdsråd, taktisk teori, samt tekniske og fysiske egenøvelser som skal hjelpe deg å bli en enda bedre fotballspiller.

Organisering

Det vil være aktivitet mandag-fredag fra kl. 9:30 (frokost 8:30), til kl. 15:00, bestående av en til to treninger hver dag, i tillegg til workshops og tid til sosiale aktiviteter. Komplett timeplan kommer, og spennende gjestetrenere vil lanseres fortløpende

Gjestetrenere

Tidligere år har vi hatt kjente profiler som Per-Mathias Høgmo, Steinar Nilsen, Espen Tønnesen, Tanner Speed og utviklingsavdelingen til Strømsgodset Toppfotball, og vi jobber for at årets gjestetrenere skal holde et like høyt nivå. Trenere vil lanseres fortløpende

Mat

Alle som ønsker får servert brødmat til frokost fra kl. 08:30-09:30, og varmmat til lunsj. Matplan kommer når det nærmer seg – viktig at alle som har matallergier gir beskjed om dette. Utover dette kan deltakerne selvfølgelig ha med egen mat, og husk vannflaske! Kiosken en åpen hele uken, hvor det vil være et utvalg av mat og drikke.

Utstyr

Husk vannflaske, klær etter vær og ekstra skift. Alle MÅ ha leggskinn for å delta i spilløvelsene. Alle deltakere får t-skjorter til utlån som skal brukes hele uka. Disse leveres inn på slutten av dagen, og dere får de igjen neste morgen nyvasket.

Mer om Frisk Asker Fotball