logo og mennesker på utstilling

Foto: Vibeke hermanrud

Gratis

3.–13. september inviterer Kunst rett vest til kunstbiennale på Dikemark i Asker. Bli med på elleve dager med samtidskunst og opplevelser i historiske omgivels

Åpningsarrangement på scenen bak Ekspedisjonsbygget

Torsdag 3.september | kl. 18.00 – 22.00 DJ Lisa&Lisa, performance av Gråtende hunder, overraskelser på veien, bar og enkel servering.

Kvelden avsluttes med bakgårdsfest med DJ, grill, og bar på Bjerget.

Hovedutstilling på Bjerget

3.–13. september

Her møter du 32 kunstnere med ulike perspektiver, uttrykk, materialer og arbeidsmetoder som alle er med på å forme biennalens Hovedutstilling I RAND OG BILDE.

Utstillingen er kuratert av Mesén.  

Kunstarena i Ekspedisjonsbygget

3.–6. september

18 kunstinstitusjoner, museer og kunstnerorganisasjoner fra regionen deltar ved å kuratere egne visningsrom.

Sammen gir de et bredt bilde av regionens samlede kunsttilbud.

UNG+ i Ekspedisjonsbygget 2. etg

3.–13. september

UNG+ er en satsing på yngre og nyetablerte kunstnere. I samarbeid med Asker kunstfagskole gjennomføres et etableringsverksted, der seks juryerte kunstnere siden april har hatt atelier på Dikemark for å utvikle utstillinger og prosjekter som presenteres under kunstbiennalen.

Åpent atelier

12.–13. september

Bli med inn i kunstnernes atelier når 184 kunstnere åpner sine dører i Asker, Bærum, Drammen, Lier og Ringerike.

Åpent atelier gir et blikk bak fasaden og inn i prosessen som ligger bak det ferdige kunstverket, og inviterer til et unikt og uformelt møte mellom kunstnere og publikum.

Sideprogram

Under biennalen blir det workshops, familiedag 6. september, kunstnersamtaler, omvisninger, foredrag, performance og sosiale arrangementer.

Alle arrangementer er gratis.

Les mer om Kunstbiennale//Dikemark 2026, kunstnerne, åpningstider og programmet på nettsiden:

kunstrettvest.no/biennale-2026-forside

Velkommen!

→ Her kan du lese mer om aktiviteten

Mer om Asker kommune