Borte bra, hjemme best

Cecilie Enger, Trude Teige og Gudrun Skretting har alle skrevet bøker lagt til Asker. Hvordan er det egentlig å skrive om verden rett utenfor egen dør? Samtale.
Romanene om Vilma, Mors gaver og første bok om Kajsa Coren, Noen vet, har alle det til felles at handlingen til dels foregår i Asker. Cecilie Enger og Gudrun Skretting er født og oppvokst i kommunen, Trude Teige kom flyttende i voksen alder. Hva slags sted er det de skriver frem, hvilket blikk har de på lokalsamfunnet, og er blikket annerledes for innflytteren enn for de innfødte? Hvilken plass har hjemstedet i litteraturen, og hvorfor er det fristende å skrive om det helt nære?
Cecilie Enger, Trude Teige og Gudrun Skretting har etablert seg som noen av landets mest anerkjente forfattere. Hør dem i samtale om hvordan de skriver, og hvordan Asker ser ut gjennom romanene deres.
Arrangementet er del av Asker litteraturdager, et samarbeid mellom Asker kulturhus og Askerbibliotekene, 28.–31. august. Mer info: https://www.askerkulturhus.no/aktuelt/litteraturdager/
Fotokred: Gudrun Skretting. Foto: Oda Berby. Trude Teige. Foto: Tine Poppe. Cecilie Enger. Foto: Julie Pike.