Barnets stilling
Foto: Barnets stilling

Yoga for muskel- og skjelettplager, kronisk smerte, stress og utbrenthet. Myk, varsom, terapeutisk yoga. Passer for deg med erfaring fra myk, rolig yoga.

For deg som har gjort myk yoga tidligere, og om vil forebygge muskel- og skjelettplager. En terapeutisk, rolig og varsom yogaform med fokus på nakke, rygg, skuldre og bekken.

Gjennom regelmessig Deva Yoga praksis, forebygges, styrkes og lindrer vi muskel- og skjelettplager. Samtidig oppleves en bedre fysisk og psykisk helse.

Vi bruker pusten til å støtte gjennom de rolige øvelsene, og til å slappe helt av, gi slipp og finne roen. Alle klasser avsluttes med dyp avspenning.

Effekter:

  • Løser opp ved stivhet og smerter i muskler, ledd og bindevev.

  • Lindrer plager i rygg, skuldre, nakke, hofter og bekken.

  • Styrker viktig kjernemuskulatur.

  • Stilner sinnet, tankesurret slipper slik at kroppen åpner opp for at spenninger slipper taket. Du vil kjenne en tilstedeværelse som fjerner fokus fra plager som måtte være i muskler og ledd

  • Minker stressfølelse.

  • Myker opp i kroppen - om den kjennes stiv.

  • Hjelper ved utbrenthet og søvnproblematikk

Kurset er på tirsdager fra 18.30 - 20.00 over 9 uker på Gjellum grendehus i Heggedal. MERK! Første kursdag er mandag 17. april

Spørsmål kan rettes yogalærer Birgit Tufte: , eller telefon 95751050.

Bindende påmelding innen 10.4.2023 til

Etter mottatt påmelding, får du utdypende informasjon om blant annet betalingsinformasjon, utstyr og om kurset i sin helhet.

Varmt velkommen!

Mer om TufteYoga